Blog, Od cesty, Studentům

YearCompass

Poslední den v roce vybízí k ohlédnutí se za uplynulým časem, stejně jako Nový rok svádí k předsevzetím a výhledům. Pokud byste rádi obojí udělali trochu sofistikovaně a přesto s jistým kouzlem, sáhněte po YearCompass.

Zdroj: https://yearcompass.com/#download. Screenshot autorky
Zdroj: https://yearcompass.com/#download. Screenshot autorky

Compass si můžete zdarma stáhnout na adrese https://yearcompass.com/#download. Vyplňovat jej můžete elektronicky nebo v papírové podobě. Doporučuji Vám angličtinu, jakkoliv je i český překlad – bohužel však trochu krkolomný.

Vybrat si můžete klasickou variantu Compassu nebo speciální „covidovou“, která pomáhá reflektovat problémy jako je sociální distance.

Reflektovat můžete sami, s kamarády, ale také v globální komunitě na Facebooku. Udělejte si dostatek času, Compass má cca 28 stran. Pochopitelně není nutné vyplnit vše, některé otázky vám nemusí vyhovovat nebo na ně zkrátka nepotřebujete odpovídat.

Compass vás provede vaším rokem. Nahlédnete do kalendáře, zjistíte, co jste dělali. Zamyslíte se nad rodinou, přáteli, školou. Zeptáte se sami sebe na co jste hrdí, kdo vás ovlivnil, co jste o sobě zjistitli.

Rozloučíte se.

Screenshot bookletu YearCompass, s. 12

A vykročíte.

Screenshot bookletu YearCompass, s. 14

O čem bude následující rok? Co si přejete?

Reflektování má význam pro každého člověka. Pro vysokoškoláky však obzvláště vzhledem k přechodu do dospělosti, hledání profesní identity a autonomie. Přečtěte si například Cesty do dospělosti, které vznikly na FSS.

Přeji příjemnou kontemplaci!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s